Van de paprika zaden die ik kocht is niets opgekomen. Het zaad kocht ik van verschillende adressen. Supermarkt en zaadhandel. Het was geen succes.
De zaadjes van een puntpaprika uit de supermarkt plukte ik er met een pincet uit en plantte ik in een zaaitray met cocosvezels. Dat heb ik in een kweekbakje gezet met een transparante kap er op, met ventilatie openingen die open en dicht kunnen. Voor het raam van de woonkamer waar het met de zon erop flink warm kan worden, ook als ik niet stook. De temperatuur was wisselend. Op zonnige dagen tot 29 ℃ maar andere dagen en nachten werd het ongeveer 13 ℃. Misschien kouder. De thermometer heeft geen geheugen, dus ik weet niet wat de temperatuur is als ik slaap.

Die zaden zijn allemaal tegelijk gekiemd. Allemaal even hoge steeltjes met elk 2 puntige kiemblaadjes. Een enkeling had direct 3 blaadjes, maar wel allemaal kiemblaadjes. Een volgend blad, wat het echte blad is, dat kwam niet. Ook in de hoogte was er geen progressie. Ze stonden er lekker groen bij, dat wel. Maar verder gebeurde er niks. Geen zichtbare groei.
Ik liet ze nog even tijd om meer wortels te groeien voordat ik ze ging overplanten. Maar bij het overzetten in potjes met goede oppot aarde zag ik dat er ook maar weinig wortels gevormd waren. Die potjes heb ik buiten onder glas gezet.

Een paar plantjes heb ik nu binnen voor het slaapkamerraam staan, waar minder temperatuurschommelingen zijn. Net als de courgette elk in minikasjes van transparant wegwerp plastic. Nog steeds heb ik ook plantjes in de zaaitray staan. Er zijn genoeg van die kleine plantjes om er een beetje mee te experimenteren. Alleen zo kom ik er achter wat het beste werkt.
Ik kocht bij de Aldi ook nog 4 paprika planten voor €3,99. Ze zijn een stuk groter dan de kleine kiemplantjes die ik zelf heb gezaaid en ik kon 2 gele en 2 rode paprika’s ruilen met een andere klant. Zo heb ik meer variatie en kans op een paar goede vruchtgevende planten die de tuin in kunnen als het warmer weer is. Ook die planten hebben een tijdje voor het raam gestaan en zijn wel gegroeid. Daarvan staat de helft nu in grotere potten met potgrond, buiten onder glas. De andere planten laat ik voor de zekerheid nog even binnen.

(tekst en fotografie © Vlierbloesem)
Nijvere bij, straks word je nog meegeteld. 🙂
Winkelfruit kan gemanipuleerd zijn, het is afwachten of de zaden hiervan wat doen.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, dat is zo. Maar wie niets probeert lukt nooit wat.
LikeLike