De pensioenen zijn ondanks inflatie al jaren niet meer geïndexeerd in Nederland, waardoor veel mensen na hun pensioen flink zijn verarmd.
Het staatspensioen, de AOW, is achtergebleven bij inflatie en loonontwikkeling. Veel Nederlanders hebben alleen maar recht op AOW. Wie recht heeft op een bedrijfspensioen heeft iets meer inkomen in het vooruitzicht. De enige zekerheid voor mensen met pensioenrechten, is het bedrag dat ervoor wordt ingehouden op hun loon. Hoeveel en wanneer dat pensioen wordt uitbetaald is onzeker en is voor veel mensen een flinke tegenvaller geweest.
Een nieuw pensioenstelsel zou de problemen van het huidige stelsel oplossen. Kan dat inderdaad verwacht worden? De volgende video maakt duidelijk hoe gammel die nieuwe pensioen regeling is.
Afwachten, wat kunnen we anders?
LikeGeliked door 1 persoon
Ik werk in de schoonmaak en over 6 jaar ga ik met pensioen, ik kijk wel eens wat ik dan voor pensioen kan verwachten, nou daar word je echt niet gelukkig van en dn ben ik nog wel iemand die heel zuinig kan leven . Hopelijk bestaat de aow dan nog wel anders zie ik het heel somber in.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik ontving na jaren premie betalen een magere afkoopsom en heb nu alleen AOW. Daar kon ik nog wel van leven, maar nu de inflatie zo hoog is en er niet wordt gecompenseerd, kan het echt onmogelijk worden om daarvan te leven.
LikeLike
En wat te denken als de aangekondigde recessie gaat verdiepen naar een heuse depressie? Zou een groot deel van opgebouwd pensioenvermogen vernietigen. Ik wil daar met mijn eigen ABP-pensioen maar niet aan denken. Heb nu al medelijden met al die senioren die een slechts een klein pensioentje hebben. Dat wordt een ramp.
LikeGeliked door 1 persoon
Het ABP is al vele jaren bezig met vermindering van pensioenrechten. Mijn ouders hadden nog een goed pensioen, maar ook toen al waren veel rechten “gemoderniseerd”. Was de basis voor het pensioenbedrag eerst het laatstverdiende loon, dat werd al minder door het gemiddelde loon als pensioenbasis te nemen. De verschuiving van de pensioen leeftijd heeft iedereen veel geld gekost. De berekening van de te betalen bedragen werden feitelijk steeds lager door geldontwaarding. De opgebouwde rechten tegen de waarde van de ingelegde guldens was veel hoger dan wat uiteindelijk de waarde was van uitbetaalde euro’s.
LikeLike
Uiteraard drukt de inflatie negatief op de opgebouwde pensioenrechten. Daar staat tegenover dat je nu wat langer kan of moet doorwerken om iets meer pensioen op te bouwen. Let wel, de laatste jaren bouw je het meest op. Hoe groter jouw aandeel in de pensioenpot, hoe meer rendement dat ook bestaat uit dividenden uit beleggingen. In de nieuwe pensioenwet zijn meer onzekerheden ingebouwd zoals de afhankelijkheid van beleggingsresultaten.
LikeGeliked door 1 persoon