De schuur is lekker doorgewaaid. Door alle kieren en het kattenluik had de wind vrij spel. Het heeft een paar keer achter elkaar flink gestormd.
De komende dagen wordt weer veel regen en wind verwacht, maar niet meer zo extreem als vrijdagnacht.
De boom tegenover mijn huis verloor veel takken, maar lijkt verder stabiel. Ik verwacht niet dat die omvalt. In mijn tuin staat alles veilig. Wel is veel troep vanuit de buurtuinen aangewaaid. Ik zal een foto bewaren, waarop duidelijk te zien is dat het overal ligt en niet alleen bij mij. Niet omdat ik het buren kwalijk neem, die waaitroep. Maar de verhuurder zal proberen mij alle schade en rommel aan te rekenen. Dat is de afgelopen maanden wel duidelijk geworden.
Stormschade
Het ruimt ook op, zo ´n storm. Overal in de buurt liggen weer omgewaaide schuttingen. Rommelig, dat wel. Maar het geeft ook direct meer licht, lucht en ruimte. Mijn heg doorstaat al jaren elke storm. Die laat de wind door en blijft zelf gewoon staan. Tot ergernis van het mannetje van de verhuurder. Want die wil alles in mijn tuin weg.
Bij storm gaat het dak een paar huizen verderop hard fluiten. Als dat goed gemonteerd zat zou de wind er geen vat op hebben. Daar zullen wel panelen vanaf gaan waaien. Bij mij is alleen de buitenbrievenbus half los gekomen. Dat kan ik zelf wel verhelpen. Reparaties zijn lastiger als je alleen bent. Wat we met zijn tweeën met gemak verplaatsten, kan ik niet alleen. Nu zowel de goede buur als de verre vrienden dood zijn, moet ik toch veel alleen zien op te knappen.
Gereedschap
Kortgeleden heb ik mijn accu vervangen. De auto wilde steeds moeilijker starten, vooral bij vorst. Een nieuwe accu werd thuisbezorgd, maar de oude kreeg ik er zelf niet uit. Het zat gemonteerd met een metalen strip en een boutje nummer 13, in een smalle ruimte achter die accu, alleen bereikbaar met een verlengstuk op een schroevendraaier. Passend gereedschap had ik daarvoor, maar dat is uit de auto gestolen terwijl die voor de deur geparkeerd stond.
Ik moest me nu behelpen met licht gereedschap dat ik in huis gebruik. Een schroevendraaier met allerlei verloopstukjes aan elkaar gepast bereikte dat boutje wel, maar bleek niet berekend op veel weerstand. De kracht om het los te draaien ontbrak mij en mijn lichte schroefboor machine. Ik moest hulp van sterkere buren inroepen. Die bleken daar niet direct zin in te hebben, zodat ik lang moest wachten. Bovendien bleek het boutje ook voor hen te graag vast op zijn plek te willen blijven. Pas na een scheut cola, WD40, veel geduld en 5 buurmannen, kwam er een sterke schroefboormachine met passend verlengstuk en liet het eindelijk los.
Montage
De nieuwe accu vastzetten kostte ook weer weken geduld. Daar was minder kracht voor nodig, maar wel weer passend gereedschap. Het lichte spul dat ik eerder gebruikt had was door de burenkracht vervormd en had op die bout geen vat meer. Weer had iedereen het erg druk en zo kon het verwisselen van een accu lang duren.
Uiteindelijk is het me gelukt de ingevette bout met alleen mijn vingers aan te draaien. Erg vast zit het boutje nu niet, maar dat lijkt me ook niet echt nodig. Vast is vast. Zo kost het me een volgende accuwisseling niet overdreven veel kracht om het weer los te krijgen.

Om het diep weggestopte boutje een volgende keer goed te kunnen zien, heb ik onder de schroefkop een plaatje van soepel wit plastic geschoven.

Ik moest nog iets in elkaar friemelen om alle bedrading goed aan te sluiten en de accuklemmen heb ik er weer op gezet.
Blij ging ik de auto starten. Ik draaide het sleuteltje in het startslot, hoorde een doffe klik en de dashboard verlichting ging uit. De auto deed verder niks. Ik schrok. Toch draden verkeerd aangesloten? Kortsluiting?
Advies
Hiervoor kon ik hulp zoeken op het internet. Direct kreeg ik van 3 mensen reactie. Uitwisseling van adviezen en foto´s hielp me af van de twijfel of ik alle aansluitingen goed had. Ondertussen had de hele accuverwisseling al lange tijd geduurd. Toen ik dat besefte kwam ik op het idee, dat ook een nieuwe accu over tijd leeg loopt. Ik sloot de acculader aan, koos de laadfunctie, tot er 100% lading werd gemeld. Lader ontkoppelen, starten, en na 3 pogingen succes.
Dat ik 3x moest starten en gassen was niet vreemd. Na wekenlange stilstand is er geen benzinedamp meer in de leidingen en dat moet opnieuw opgepompt. De auto startte en is tot nu toe gewoon blijven starten zonder probleem.
Vervoer
Weer een klus gefikst. Nu heb ik meer keuze waar ik mijn boodschappen haal. Ook wil ik weer eens uitwaaien aan het meer en in het bos gaan wandelen. Nog belangrijker: Ik hoef niet een heel eind te lopen naar de rechtbank binnenkort, die moet oordelen of ik mijn tuin mag inrichten zoals ik dat zelf wil. Want als ik daar niet verschijn krijgt het dictatortje van de verhuurder zijn zin.
(tekst en fotografie © Vlierbloesem)
Geweldig dat jouw heg zo stug standhoudt! Dat vind ik een mooi argument voor een heg in plaats van een schutting.
LikeLike
Ik heb nog nooit een omgewaaide heg gezien.
Schuttingen zie je overal liggen na een storm.
LikeLike
Die storm is nog niet voorbij. Ze kunnen er elke dag een andere naam aan geven, maar ik stel vast dat het nu al dagen achtereen stormt, met af en toe even een pauze van een paar uren of minuten. Ook de regen blijft met bakken tegelijk komen.
LikeLike
Geeft altijd voldoening als je iets lastigs hebt kunnen fiksen, weliswaar met wat hulp, maar toch…
LikeGeliked door 1 persoon
En de volgende keer weet ik misschien nog hoe ik het moet doen.
Hoewel, op de garantiesticker van de oude accu zag ik dat die al 10 jaar oud is. Zou ik het over 10 jaar nog precies weten?
LikeLike
Alleenstaand of -gaand heeft een paar voordelen maar daar staan dingen als dit tegenover. Je hebt het weer knap voor elkaar gebokst, weliswaar met wat hulp maar grotendeels jijzelf.
LikeGeliked door 2 people
Door de voorrang voor corona, uitgestelde zorg, na jarenlange afbraak van de gezondheidszorg, verdwenen in snel tempo ineens veel mensen op wie ik vroeger voor hulp kon rekenen. Maar ook in normale tijden ziet iedereen die zelf niet jong sterft langzamerhand steeds meer mensen wegvallen. Uiteindelijk blijf je alleen over en moet je alles zelf oplossen.
LikeLike
Wat heb jij veel geduld
LikeGeliked door 1 persoon
Respect! Met geduld en wat zoekwerk op het WorldWideWeb sta je niet alleen op de wereld.
LikeGeliked door 1 persoon
Soms heb je meer aan mensen die je verder helemaal niet kent, dan aan mensen die je elke dag ziet.
LikeGeliked door 1 persoon
Mijn geduld is door anderen ook wel eens opgemerkt. Zelf sta ik daar niet vaak bij stil. Het is kennelijk zoals ik ben. Geduld en stug doorgaan met wat er nodig is. Soms wordt ik moedeloos van de tegenwerking die ik nu ondervind van het verhuurbedrijf. Het beneemt me mijn plezier en het geeft stress. Opgeven is geen optie…..
LikeLike